Special offer for new customers: 5% OFF your first order! Use coupon: GWRITERSclose

independent practice

independent practice

The cost of a personal pizza is $4. A drink costs $1. Anna wrote the equation y=4x+1 to represent the relationship between total cost you buying x meals that include one personal pizza and one drink. Describe Anna’s error and write the correct equation

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

independent practice

independent practice

The cost of a personal pizza is $4. A drink costs $1. Anna wrote the equation y=4x+1 to represent the relationship between total cost you buying x meals that include one personal pizza and one drink. Describe Anna’s error and write the correct equation

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.
Powered by WordPress | Designed by: Premium WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Bromoney and Wordpress Themes